Bir bardan tek katlı evlerin yapımı için çizimler ve şemalar

İçerik
 1. özellikler
 2. Projeler
 3. Yapı
 4. İpuçları & Hileler
 5. Güzel seçenekler

Bir ev inşa etmek için bu veya bu seçenek ne kadar basit görünse de, dikkate alınması gereken birçok potansiyel sorun ve incelik vardır. Bir kat yüksekliğindeki binaların yapımında bir takım özellikler vardır. Bir çubuk kullanırken, göz ardı edilemeyecek başka bir özellik eklenir.

özellikler

Bir bardan tek katlı evlerin son derece önemli bir özelliği vardır - bunlar, prensipte keyfi olarak değiştirilemeyen, kesinlikle sabit uzunluktaki elemanlardan yapılır. Sadece rasyonel bir testere şeması ve parçaların yerleşimine dikkatli bir yaklaşım, durumu biraz düzeltmemize izin verir. Kereste fabrikasından getirilen kerestenin standart uzunluğundan, kesim için harcanan bir kısmın daha fazla alınması gerekeceğini dikkate almak önemlidir.

Duvarlardan biri küçültülürse, israftan kaçınmak için kalan kerestenin diğer uçakların yapımında kullanılması gerekir. Bu nedenle, alandaki genel artışın gerekli tüm nesneleri yerleştirmeyi kolaylaştırdığı genel yaklaşım burada çalışmıyor.

Bir bardan ahşap binalar, toplam alanları aşırı derecede artarsa, bir arı kovanına benzemeye başlar. Çok uzun bir çubuk satın alırken, onu kesmeniz ve kalanlarla dikkatlice çalışmanız gerekir. Tavanlarda kullanılan kirişlerin rasyonel uzunluğu 450 ila 550 cm arasında değişmektedir.Tam rakam, ekin derinliğine ve kullanılan malzeme tipine bağlıdır. Sonuç olarak, işe başlamadan önce ayrıntılı bir plan yapılmalı ve daha sonra en ufak bir parçası bile değişmemelidir.

Çentik için malzeme tüketimini hesaba katmadan, evin ölçekli bir modelinin oluşumu ile çalışmaya başlarlar. Bu nedenle, çeşitli seçenekler arasında sıralayarak yetkin bir düzen seçmek çok daha kolaydır.

Daha sonra model kağıda aktarılır ve çizim zaten boyanmalıdır:

 • toplam duvar kalınlığı;
 • üretilen hemming;
 • planlanmış malzeme artıkları;
 • toplam hesaplama;
 • Orman hammaddelerinin tüketimi.

  Bölmelerin nem ve hava ısıtmasındaki değişikliklere tepkisi, binanın geri kalanıyla senkronize edilmelidir. Bu gereksinimi en az 5 cm kalınlığında bir ahşap kiriş en iyi şekilde karşılar Kapı bloklarının montajının doğru bir şekilde gerçekleşmesi için, bölmelerin kalınlığı en az 10 cm olmalıdır, bu değer son katmanı içermez.

  Her zaman olduğu gibi, pencereler en aydınlık tarafa bakar (neredeyse her zaman doğu veya güney).

  Mevcut ve gelecekteki binaların konumlarının ne olduğunu dikkate aldığınızdan emin olun., hatta geçici veya mevsimsel olarak kullanılır. Bir inşaat şeması hazırlamak, bahçe yollarının oluşumu için bir yedek alan bırakmayı içerir. Genellikle, evlerin ve bitişik binaların cepheleri aynı hatta yerleştirilir, istisnalar oldukça nadirdir. Oluşturulan tüm binaların boyutlarının orantılılığına dikkat etmelisiniz. Ancak tüm bu noktalar üzerinde çalışıldığında, bireysel tesislerin amacını belirlemek mantıklıdır.

  Projeler

  Kereste ahşap evler, kütük kabin şeklindeki klasik ürünlere göre artık çok daha popüler. Modern teknolojiler doğru kullanılırsa kalite faktörü ve ısı bile daha kötü değildir. Yine de uygun malzeme seçimine çok dikkat edilmelidir. Çoğu durumda, kalıcı ikamet için bir konut binası iğne yapraklı ağaçtan yapılmıştır.

  Çoğu proje, aşağıdakilerden daha üstün olan çam kullanımını içerir:

  • ladin - görsel güzelliğe göre;
  • köknar - güçle;
  • karaçam - temel üzerinde işleme ve yükleme kolaylığı için;
  • Sibirya'dan sedir - toplam kereste pahasına.

  Tasarım, genel bir çizimle veya beğendiğiniz seçeneğin örnek bir fotoğrafıyla başlar. (bu durumda, açıklamalar getirilebilir). Hem yazlık hem de kentsel olan veya bir kır evinde bulunan bir evin taslağı mümkün olduğunca ayrıntılı yapılmalıdır, bu tasarımcıların ve ardından inşaatçıların çalışmalarını kolaylaştıracaktır. Büyük bir binada (10'a 10 veya 9'a 12) aynı anda iki yatak odası, ek bir depolama odası yerleştirebilir ve sıhhi üniteyi parçalarını sıkıştırmadan bölebilirsiniz. Kazan dairesi ve ev çamaşırlarının bulunduğu yere dikkat edilmelidir; modern sorumlu insanların evinde, neredeyse her zaman bir spor salonu alanı sağlanır.

  6'ya 4 boyutlarındaki evlerde bile, mekan organizasyonuna çok titizlikle yaklaşırsanız veya bir çatı katı oluşumunu sağlarsanız uygun köşeyi seçebilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için odaların konumunu ve işlevselliğini seçtikten sonra herkesin hayatını kolaylaştırabileceği koridorlar çizmeniz gerekiyor. Çizimlerin ayrı bölümleri birleştirilir ve bu şekilde bir ön diyagram elde edilir. Gerekli görüntülerin çok büyük olduğu ve 6 x 4'lük küçük bir eve sığmadığı ortaya çıkarsa, ikinci veya bodrum katın alanını aktif olarak kullanmalısınız.

  Küçük boyutlu yapılarda, çoğunlukla spiral merdivenler oluşur.

  Klasik 1 katlı bir ev, ısıtılmamış bir çatı katı ile donatılabilir. Sadece mevsimsel olarak kullanılan bir yazlık ev için bu seçenek oldukça ekonomik olarak haklı çıkıyor. Çizimlerde her kata ayrı ayrı girilir yani genel planın yanında kat çizimi de olmalıdır.

  Geliştirici bu tür belgeleri sağlamıyorsa, bu en azından çalışmasını daha dikkatli kontrol etmek için iyi bir nedendir. 10 x 10 kütük evdeki bir veranda, bir veya birkaç cepheyi kapsayabilir. Rus ikliminin özellikleri göz önüne alındığında, tüm çevre boyunca geniş panoramik pencerelere sahip çözümler her zaman kabul edilemez.

   Açık terasta yerden yüksekliği 100 ile 150 cm arasında değişen dekoratif korkuluklar kullanılmaktadır. Alternatif olarak, çizimin dikkatlice kesildiği çubuğun benzer bir yükselişi kullanılabilir. 7'ye 8 evdeki açık uzantılarda cam olabilir, bu odayı yağıştan korumaya yardımcı olur. Çatı tipi, bölgenin özellikleri ve tasarım nüansları dikkate alınarak ayrı ayrı seçilir. Çoğu durumda, 9 x 9 ve 10 x 10 m yapıların üzerine üçgen bir çatı kurulur.

   Avantaj açıktır: kurulum özel aletler olmadan gerçekleştirilir ve malzeme nispeten ucuz ve uzun süre güvenilirdir. Kalça çatı nispeten nadiren kullanılır, çünkü ekipmanı karmaşık ve pahalıdır, bazen uzmanların katılımını gerektirir. Ancak kurulumdan sonra güvenilirlik ve kararlılık açısından, böyle bir şemanın eşit analogları yoktur. Ek olarak, "görünüm" açısından en çekici olarak kabul edilir ve güçlü rüzgar rüzgarlarına bile mükemmel şekilde dayanır.

   Garajlı kütük evler, yerleşik veya ek bir otopark evin en soğuk bölümünü dışarıdan koruyacak şekilde planlanmıştır.

   Önemli: Duvarların taşıma kapasitesi nispeten zayıf olduğu için çatı yapıları hafif yapılmalıdır. Aşırı yükleme, neredeyse kaçınılmaz olarak hem kirişlerin hem de kirişlerin deformasyonuna yol açar. Yapının olası aşırı yüklerinin hesaplanması zorunludur. Önceden hazırlanmış oluklar ve çıkıntılar sayesinde mertek sistemi monte edilir. Daha sonra, üst sıranın yan çubukları monte edilir, demetleri için 15 x 10 cm kesitli bir çubuk kullanılır.

   Yapı

   Kendi elinizle bir bardan tek katlı bir ev inşa etmek oldukça kolaydır.Çoğu profesyonel, bu amaç için 150 x 150 mm'lik bir kiriş kullanılmasını önerir, ancak amaç paradan tasarruf etmek ve işçileri işe almayı reddetmekse, bir kenarı 100 mm'ye düşürebilirsiniz. Bir kütük ev için uygun bir taban seçerken, özel literatürün talimatlarına göre yönlendirilmelidir. Ancak bu, komşulardan ve sitenin önceki sahiplerinden alınan bilgileri görmezden gelebileceğiniz anlamına gelmez. Kaldırma riski azsa ve su ahşap evin altındaysa, evin içine hafif destekler bile yerleştirilebilir.

   Betonu elle karıştırmak çok zaman alır, ucuz beton mikserleri kullanmak çok daha pratiktir. Onları satın almak bir süre sonra tekrar tekrar haklı çıkacaktır. Bandın zemin kısmını dökerken, artan yoğunlukta bir çözelti kullanılması ve bir takviye çerçevesi monte edilmesi gerekir. Kerestenin taçları, paradan tasarruf etmek için ahşap dübellerle bağlanır, hatta önceki inşaattan (ancak muhtemelen daha dayanıklı bir ağaçtan) kalan tahta artıkları bile alabilirsiniz. Kronların tüm boşlukları özel ısıtıcılarla doldurulur.

   Burada ya daha pahalı ve pratik çözümler (hazır rulolar) ya da para tasarrufu sağlayan ve emek yoğun sfagnum yosunu seçmeniz gerekecek. Pervaz oluşturmak için, tercihen tek bir düğüm olmadan sadece düz çubuklar gereklidir. Bu işi yaparken en basit teknolojiye odaklanmalısınız, çünkü her ahşap işleme uzmanı tam teşekküllü bir tarifle başa çıkamaz. Ahşabın işlenmesini kolaylaştırmak için mutlaka bir tezgah kullanılır.

   İlk taç "yarım ağaçta" yapılır, iş için dairesel testerelerin kullanılması gerekir. Derinlik yeterli değilse, demir testereler kullanılır. Öğeler arasında boşluk bırakmak oldukça makul, hava akışlarını düzenlemenize izin verecekler. Yerden belirli bir yüksekliğe yerleştirmek havalandırma verimini arttırır. Astarlar yerleştirilir çünkü kalaslar çürüdükten sonra değiştirme alt jantlara göre daha kolay olacaktır.

   İpuçları & Hileler

   Seçilen ahşap türünden bağımsız olarak, yalnızca mümkün olan en düşük neme sahip malzemeyi kullanmaya değer. Yapıştırılmış kereste, hazırlıksız bir seçenekten çok daha karlı ve pratiktir. Çok iyi olan, ondan inşa etmek sadece daha kolay değil, aynı zamanda yağış da hariç tutuluyor. Sıradan hazırlıksız ahşabı aldıklarında, kapı ve pencere çerçeveleri, düzgün bir taslak veren özel oluklar ile donatılmıştır.

   Ticari inşaat ve tasarım hizmetleri sipariş ederken, hazırlanan belgelere azami dikkat göstermelisiniz.

   Güzel seçenekler

   Bir kütük evin tarzı bir dağ evi ruhunda olmak zorunda değildir. İşte iyi bir ışık projesi. Bej duvarlar, rafine kırmızı çatıyı olumlu bir şekilde ortaya çıkardı. Sundurma ve arkasındaki koridor, konutu yaklaşık olarak iki eşit parçaya böler. Bunlardan biri konut için, diğeri ise en azından pencerelerin boyutundan görülebilecek teknik ihtiyaçlar için ayrılmıştır.

   Bu fotoğrafta parçalarına daha yakın renkli bir yapı gösterilmektedir. Kaprisli açık gri çatı, zarif özel öğelerle süslenmiş cepheye uyum sağlar. Evin dış çevresine yapılan bir çatı baskını, doğaçlama bir teras oluşturmanıza olanak tanır. Sundurma yüksek değildir ve duvarların rengi kasıtlı olarak gizli yapılmıştır. Burada yaklaşım biraz farklıdır: cephe elemanlarının karmaşık bir şekilde iç içe geçmesi yerine, haç biçimli bir destek elemanı kullanılmıştır.

   Yapının ana gövdesinin sakin beyaz ahşabı, derme çatma terasın kenarları boyunca görsel olarak zarif korkuluklarla tamamlanmaktadır. Bu çözümdeki ana renk vurgusu, iki eğimli koyu mavi çatı kaplama malzemesidir. Ve burada duvarlar ve çatı aynı renkte yapılır. Öte yandan cephe, öne itilen çatı strüktürü altında tekrar kapatılsa da daha zariftir. İniş borusu bile dikkat çekiyor; koyu pencere çerçeveleri, daha da koyu bir kaide kaplamasıyla görsel olarak uyum sağlar, her iki verandadaki basamakların rengi aynıdır.

   Bir bardan nasıl ev inşa edileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.

   yorum yok

   Yorum başarıyla gönderildi.

   Mutfak

   Yatak odası

   Mobilya