Tavan arası tuğla evlerin projeleri

Çatı katı olan bir ev, arsalar üzerinde yaygın bir mülkiyet türüdür. Bir çatı katı inşa etmek normalden daha kolay ve daha ucuzdur. Ek bir artı, çatı katının farklı iç tasarımlarla denemeler yapmanıza izin vermesidir.

özellikler

Çatı katı olan evlerin özelliği, yaşam alanlarından birinin çatı katında bir çatı altında kurulmuş olmasıdır. Daha fazla rahatlık için çatı kırık veya eğimli bir şekilde yapılmıştır. Tasarım, üst kısmın düz ve alt kısmın dik olduğunu varsayar. Bu özellikler sayesinde ısı kayıpları önemli ölçüde azalır. Ayrıca, güzel çatı dikkat çekiyor. Tavan arası yerden tasarruf sağlar ve cesur tasarım fikirlerini uygulamanıza olanak tanır.

Aslında, çatı katı otomatik olarak evin ana mimari alanına dönüşür. Genellikle yatak odaları, çocuk odaları veya spor odaları bu katta kurulur. Pencereler bu odanın düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Tuğla binalar için, daha ekonomik oldukları için genellikle plastik ürünler seçilir. Finansman varsa, ahşap yapıların kullanımına da izin verilir. Ayrıca bir takım avantajları vardır. Tavan arası pencereleri için başka bir seçenek de, maksimum ışık akışı ve güzel bir görünüm sağlayan Fransız çerçevesiz yapılardır.

Seçeneklerin seçimine tüm sorumlulukla yaklaşırsanız, çatı katı olan bir tuğla ev sadece mülkünüze değil, aynı zamanda köyün gerçek bir dekorasyonuna da dönüşecektir. Sıfırdan bir yapı seçmeden ve oluşturmadan önce sitenizin yeteneklerini dikkatlice değerlendirin. Toprağın parametrelerini belirledikten sonra uygun bir proje arayışına girin. Tavan yapılarının düzenleri için birçok seçenek vardır. Tavan arası tuğla binalara özellikle dikkat edin.

Tuğla yapılar, mükemmel özellikleri nedeniyle optimaldir. Tuğla, diğer yapı malzemeleri arasında sağlam bir üne sahiptir. Modern bir binanın önemli bir özelliği, tasarım aşamasında bir tavan asansörü ile donatılmasıdır. İnşaat sırasında dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta, diğer binaların onarımı ile aynı anda çatının bitirme ve yalıtım işlerinin yapılmasıdır. Dahili çalışma için fırsatlar sadece finans ile sınırlıdır.

Tuğla binaların genelleştirilmiş özellikleri şunlardır:

 • maksimum güç ve güvenilirlik;
 • çeşitli boyutlar ve renkler;
 • çok yönlülük ve birleştirme yeteneği;
 • dış gürültüden iyi koruma;
 • içinde optimum, konforlu ve rahat mikro iklim.

Yapı malzemeleri

İnşaat için bir malzeme seçmeden önce, gelecekteki yapının işlevselliğini belirlemelisiniz.

Birkaç seçenek var:

 • Yaz rekreasyonu için ülke binası. Onun için sermaye yapıları inşa etmeye değmez. Belirli sayıda yatak odası, bir çardak ve geniş bir oturma odası yeterlidir.
 • Yıl boyunca eğlence için kır evi. Bu durumda, tuğla çatı evlerinin sermaye projeleri uygundur. Bu durumda, zeminlerin ve cephenin yalıtımına dikkat etmek yeterlidir.
 • Daimi ikamet için ev. Dikkatli yalıtım ve tüm iletişim gerektirir. Bodrum ve garaj kullanışlı olacak.

Çatı katı olan tuğla evlerin projeleri, yapı malzemesinin orijinal görünümü uzun yıllar kaldığı için çok popülerdir. Ancak bunun doğru olması için tuğla işinin doğru yapılması önemlidir.

Kahverengi tuğlaların ahşap yapılara göre avantajları aşağıdaki malzeme özelliklerindedir:

 • kötü hava koşullarına direnç;
 • higroskopiklik;
 • birçok donma, çözülme döngüsüne dayanmak;
 • yanmazlık;
 • ses yalıtımı etkisi yaratır.

Sıkıştırma direnci, ürün tipiyle ilişkilidir: katı, içi boş. Tuğlalardan farklı geometrik şekillere sahip yapılar inşa edilmesine izin verilir. Binanın dış cephesi çok renkli tuğlalar kullanılarak değiştirilebilir. Örneğin, sarıdan kırmızıya varyasyonları birleştirmek uygundur. Tuğla kaplama, fayans, porselen taş eşya, bitirme taşı, sıva ve diğer malzemelerden yapılabilir.

Tuğla evler daha çevre dostu, çünkü yapı malzemelerinin üretiminde hiçbir kimyasal bileşen kullanılmamaktadır. Ticari kereste hasadı sırasında kereste tüketildiğinde, örneğin ahşap yapılarda olduğu gibi çevreye zarar verilmez. Malzemelerin kombinasyonundaki farklılıklar, yapının kullanım yollarına bağlı olabilir: yaz tatilleri, yıl boyunca eğlence ve daimi ikamet için.

Tavan arası tuğla projeleri düşünüldüğünde, yaşayan insan sayısını dikkate almak gerekir. Konuk evi ihtiyacı ve gömme garajın önemi de göz önünde bulundurulmalıdır. Bir bodrum odasının yanı sıra çok sayıda yardımcı odaya gerek olmayabilir. Bazı varyasyonlara daha yakından bakalım.

Projeler

Tasarım aşamasında, merdivenin tasarımını seçmek önemlidir. Gelecekteki inşaat, konut imajının tamamı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Bir odadaki adımları bulmak için birkaç geleneksel seçenek vardır:

 • Taşıyıcı duvar boyunca yer. Aynı zamanda, birkaç üst ve birkaç alt derece 90 derece döndürülür.
 • Daha fazla konfor için normal ve sarıcı adımlarla yuvarlatılmış tek kanatlı kaldırma tasarımı.
 • İç duvarda zikzak basamaklarla tırmanın. Bu dahiyane tasarım, yerleştirmek için biraz daha fazla alan gerektirecektir.

Tavan arası bir ev tasarlamak için genelleştirilmiş kurallar, çatı ile cephenin kesişme noktasının çatı katının tabanından en az bir buçuk metre olması gerektiğini göstermektedir. Ek olarak, tasarım, tavan arasına monte edilen mobilyaların boyutlarının doğru hesaplanmasını gerektirir.

Örneğin, 213 metrekarelik bir tuğla çatı kulübesi projesini düşünün. m Binanın boyutları 13.50 * 15.50, inşaat alanı 178 m2. 137 m2'lik zemin kat alanı bir giriş holü - 3.19 m2, oturma odası - 19.70 m2, odalar - 20.21 ve 15.68 m2 ve iki banyo - 9.11 ve 11.2 m2 içerebilir. m.Salon 24.89'luk bir alana sahip olabilir. ve mutfak alanı 24.30 metrekaredir. Kazan dairesi ve terasın alanı 3,48 ve 4,46 metrekare olacaktır. sırasıyla m. Çatı katı 17, 89 m2 yatak odası, 28.12 m2 salon, gardırop - 3, 26 ve 6.69 m2 alana sahip bir banyodan oluşmaktadır. m Proje, şerit temeller, tuğla duvarlar ve betonarme zeminler gibi önemli özellikleri ima etmektedir. Projenin çatısı üçgen, kaplama malzemesi - fayans.

Büyük bir eve ihtiyacınız yoksa, 10x12 çatı katı tuğla ev projesini düşünün. Kullanım alanları: zemin kat - 80 m2 ve çatı katı - 75 m2. Projenin nüansları, plan açısından evin tek katlı kaldığını ima ediyor. Yapının çatısı 45 derece üçgendir. Önemli bir mimari özellik, içeride planlama özgürlüğü veren cumbalı penceredir. Çatı katı dışarıdan "a la France" bir balkon ile dekore edilmiştir.

Çatı katı pencereleri camlı kapı yapılarıdır. Klinker karolar cephe için ısı yalıtımı görevi görür. Bir fitness, atölye ve eğlence için diğer düzenleme unsurlarının yerleştirilmesine izin verilen bir bodrum katı vardır. Zemin kat planı giriş holü 2.0, kiler 19.7, mutfak 8.6, yemek odası, veranda, oturma odası - 42.5, banyo - 4.2 ve kazan dairesi - 7.9 metrekare içerir. Çatı katında 8,6 m2'lik bir banyo ve 9 ila 15 m2 arasında birkaç oda bulunmaktadır. m.Projenin son derece ekonomik varyantı, 56 m2'ye eşit bir yaşam alanının varlığını ima ediyor.

Bina 10 * 10.Böyle bir evin birinci katının düzeni aşağıdaki binaları içerir: bir oda - 10, bir oturma odası - 15, bir mutfak ile birleştirilmiş bir yemek odası - 11, bir giriş holü - 3.9, bir banyo - 3.3 ve bir giyinme odası - 2.6 metrekare. Çatı katında bir yatak odası - 15, giyinme odası - 4.3, oturma odası - 5.0 ve başka bir oda - 15.7 metrekare bulunmaktadır.

Gördüğünüz gibi, çatı katı olan bir evin en ekonomik versiyonu bile, dört ila beş kişilik bir aile için yeterli sayıda oda olduğunu varsayar.

Avantajlara ek olarak, bir yapı malzemesi olarak tuğlanın bazı dezavantajları vardır:

 • Tuğla binaların yüksek maliyeti. Maliyetler zamanla ödenir. Diğer yapı malzemeleri de uzun süre niteliksel olarak kendini göstermediği için.
 • Bir tuğla ev sağlam bir temel gerektirir. Bu faktör hazırlık çalışmalarının maliyetini etkiler. Tuğla evlerin tasarımı benzer ahşap yapılara göre daha pahalıdır.
 • Tuğlaların özellikleri, aktif olarak nemi emecek şekildedir. Bu nedenle, bir tuğla evde tüm odalarda aynı sıcaklığın korunması önemlidir. Çatı katındaki bir tuğla evde bu, belki de merkezi ısıtma ile yapılabilir.

Bir tuğla çatı evinin tasarımında önemli bir nokta, araziye özel dikkat gösterilmesidir. Kullanılan vakfın versiyonu, sahadaki toprağa bağlı olacaktır. Zayıf topraklar ve bol miktarda nem olması durumunda, kazık vidalı temel yöntemini seçmek daha iyidir. Bazen arazi koşulları iki katlı bir yapının inşasına izin vermiyor. Bu versiyonda, çatı katı olan tek katlı bir evin inşaatı bu durumdan çıkmanın tek yoludur.

Bir tuğla çatı evinde, tüm aile üyeleri için en uygun ve konforlu yaşam koşulları vardır. Ek olarak, çatı katı versiyonunda, iki katlı bir sermaye yapısına kıyasla, ikinci katın inşası için fonlar önemli ölçüde tasarruf edilir.

güzel örnekler

Güzel örnekleri daha ayrıntılı olarak ele alırsak, çatı katı için merdivenleri inceleyerek başlamanız önerilir.

 • Basamakların 90 derece döndürülmesiyle, taşıyıcı duvar boyunca inşa edilmiş zarif bir merdiven.
 • Tek uçuşlu bir merdiven tasarımının yuvarlanmasına izin verilir. bu yüzden zemine tırmanmak daha uygun olacak ve çok az yer kaplayacaktır.
 • Zigzag basamaklı merdivenin ilginç bir versiyonu.
 • Tam teşekküllü bir balkona sahip güzel, yeterince geniş bir büyük yazlık.
 • Orijinal çatılı bina. Bu kırık çatı. Bu tasarım nedeniyle tüm yapı çok çekici görünüyor.
 • Teraslı ve iki Fransız balkonlu küçük konak. Projenin çekici bir detayı, karmaşık bir şekle sahip çatının yanı sıra çatı katının ve binanın bir kısmının sarı tuğlalarla bitirilmesidir. Çatı, çatı katına maksimum işlevsellik sağlar.

     Gördüğünüz gibi, bir tuğla çatı evi, çeşitli fikirlere göre uygulanabilen çok yönlü bir yapıdır. Herkes kendi zevkine ve maddi imkanlarına göre bir proje seçecektir.

     Tavan arası tuğla evlerin proje türleri için aşağıdaki videoya bakın.

     yorum yok

     Yorum başarıyla gönderildi.

     Mutfak

     Yatak odası

     Mobilya