Tavan arası 7'ye 9 m'lik en popüler ev tasarımları

Özel kır evleri için çok sayıda seçenek arasında, çoğu zaman çatı katı olan binaları bulabilirsiniz. Bu popülerliğin ana nedenlerinden biri, minimum maliyetle yaşam alanlarının artmasıdır.

özellikler

Bir çatı katı inşa ederken, mümkün olan en düşük ağırlığa sahip olması gerektiği unutulmamalıdır. Çoğu zaman bu odayı bölmeler olmadan sağlam hale getirmeniz önerilir. Fikirlerinizi somutlaştırmak için bölmeler gerekliyse, bunları alçıpandan yapmak en iyisidir - bu malzeme çok hafif olmasına rağmen yeterince güçlüdür. Çatı, mobilya ve iç dekorasyonun ağırlığını da hesaba katmak gerekir. Bu ağırlık, duvarların ve temellerin bütünlüğünü etkileyebilir.

Yeni binaların su geçirmez olması gerekecek. Bir diğer önemli nokta, pencerelerdir, montajı zordur, ancak nihai sonuç sadece şaşırtıcı olacaktır.

Tavan arası evlerin bir takım objektif avantajları vardır:

 • İnşaat malzemelerinde tasarruf.
 • İnşaat ve montaj işlerinde zaman tasarrufu.
 • Tavan arasında iyi düşünülmüş bir alan, evin alanını neredeyse ikiye katlayabilir.
 • Yeni bir konut bölümünde iletişim kurmada basitlik - onları birinci kattan uzatmak yeterlidir.
 • Çatıdan daha az ısı kaybı.
 • İş doğru yapılırsa, kiracıları tahliye etmeye gerek yoktur - birinci katta güvenle yaşamaya devam edebilirler.
 • Yeni bir odayı sadece konut olarak değil, aynı zamanda bir rekreasyon alanı, bilardo salonu veya atölyeli bir çalışma alanı da düzenleyebilirsiniz.
 • Bu odanın düzenlenmesi vizyonunda kendi yaratıcı fikirlerinizi gerçekleştirme fırsatı. Olağandışı şekiller size bazı yaratıcı fikirler verebilir.

Bununla birlikte, bu tür binaların bazı dezavantajları da vardır:

 • İnşaat teknolojilerine uyulmaması, evin her yerinde yanlış ısı transferine yol açabilir.
 • Yanlış malzeme seçimi kışın yüksek neme ve donmaya neden olabilir.
 • Karmaşık çalışma nedeniyle çatı pencereleri kurmanın yüksek maliyeti.
 • Kışın pencereler varsa, kar nedeniyle doğal ışık bozulabilir.

Projeler

Çatı katı olan bir ev için en popüler projelerden biri, 7'ye 9 metre ölçülerinde bir yapıdır. Böyle bir ev tek katlıysa, hem yazlık hem de birkaç kişi için konut olarak kullanılabilir. Tavan arasında ek yaşam alanı ile tüm bina, çok sayıda insanı olan bir aile için büyük ve eksiksiz bir ev olarak görülebilir.

Evin 7x9 metrekaresi var. çatı katı ile m, toplam alan 100 metrekareye ulaşabilir. m. Bu alan mutlaka iki veya üç yatak odası (kişi sayısına bağlı olarak), bir oturma odası, bir mutfak, tuvaletli bir banyo ve bir giriş holünden oluşmalıdır.

Tavan arası 7'ye 9 m'lik bir evin düzenini seçerken şunları hatırlamanız gerekir:

 • Tüm yatak odalarının yanı sıra çocuk odalarının üst kata yerleştirilmesi tavsiye edilir - bu, dinlenmenizi eksiksiz ve daha keyifli hale getirecektir.
 • Salon gibi mutfak da zemin katta donatılmalıdır. Bunları birleştirmek için çok sayıda seçenek var.
 • Banyo ve tuvalet zemin katta olmalıdır. Kolaylık sağlamak için veya geniş bir aileye sahip bir evde, ikinci katta ek bir banyo yapabilirsiniz.
 • Merdiven, ne birinci katta ne de ikinci katta mekanın bütünlüğünü bozmamalıdır. Organik olarak iç mekana entegre edilmelidir.
 • Tavanların yüksekliği en az 240 cm olmalıdır.

Çoğu zaman, çatı katı yerine çatı katı olan yeni bir ev inşa ederken, balkon veya veranda gibi unsurların yeri üzerinde düşünmek çok daha kolaydır. Halihazırda yaşayan bir evde, onları "inşa etmeyi bitirmek" zor olacaktır.Ayrıca, inşaat sırasında bir evi bir garajla birleştirmek mümkündür - o zaman ikinci kattaki odanın alanı artabilir.

güzel örnekler

Tavan arası daimi ikamet için çok sayıda ev var. Bu tür yapılar herhangi bir malzemeden inşa edilebilir: tuğla, blok, kereste.

Çatı katı olan 7x9 evin en basit ve en yaygın örneklerinden biri şemalarda sunulmaktadır. Zemin katta mutfak, oturma odası, banyo, banyo ve koridor bulunmaktadır. Aynı zamanda, ikinci kata çıkan merdivenli bir geçiş koridoru bulunmaktadır. Bu oda düzenlemesi ile ikinci katta iki yatak odası yer alacaktır. Bu, küçük bir aile için çok uygun bir seçenektir - bir yatak odası ebeveynler için, ikinci oda ise çocuk odası olarak tasarlanmıştır.

Tavan arası 7'ye 9 m'lik evin ikinci popüler versiyonu tamamen ahşaptan yapılmıştır. İkinci kata kavisli bir merdiven vardır. İlkinde giriş holü, banyo, hol ile birleşik mutfak, dinlenme odası ve özel ofis bulunmaktadır. İkinci katta üç yatak odası bulunmaktadır. Bu seçenek 4-5 kişilik bir aile için idealdir.

Çözümün basitliği ve yapının kendisinin küçük alanı nedeniyle, bu seçenekler en popüler olanıdır. Çok sayıda odanın bulunması nedeniyle, iç mekanı dekore ederken her birinde kendi tasarım çözümlerinizi gösterebilirsiniz.

7'ye 9 m'lik evler popülerlik kazanıyor. Tavan arası, büyük ölçüde yaşam alanının alanını artırmanıza izin verirken, siz de odaları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için aşağıya bakın.

yorum yok

Yorum başarıyla gönderildi.

Mutfak

Yatak odası

Mobilya