Tavan arası bir bardan ev projeleri: her zaman için şık bir iç mekan

İçerik
 1. özellikler ve faydalar
 2. Dezavantajları
 3. Dışarıda nasıl donatılır?
 4. Bölgeye göre ayarlama
 5. İç mekan mobilya fikirleri
 6. Bina ve yenileme ipuçları
 7. İlham için muhteşem örnekler

Çatı katı olan bir bardan evlerin projeleri, bir yazlık veya bahçe arsasının kullanılabilir alanından tasarruf sağlayan bir yapının inşasına rasyonel bir yaklaşımla öne çıkıyor. Ortamın sadece pratik değil, aynı zamanda özel, her zaman için uygun olması için bir dizi faktöre dikkat etmeniz gerekir. İnşaat ve onarım için farklı alanları ve önerileri dikkate alarak düzenlemenin inceliklerini göz önünde bulundurun.

özellikler ve faydalar

Tavan arası odalı bir bardan bir bina inşa etmek, evin sahiplerine birçok avantaj sağlar. Çatı katının aksine, çatı katı, yaşam alanının toplam görüntüsüne dahil edilir. Belgelenmiş, haberleşmenin sağlanması şartıyla sıradan bir evin herhangi bir odasında kullanılabilecek yalıtımlı bir odadır.

Ahşaptan yapılmış bir ev, bir tuğla yapıdan belirgin şekilde daha hafiftir, ancak aynı zamanda yüksek kaliteli ve güvenilir bir temel gerektirir.

Böyle bir binanın avantajları çoktur:

 • Tavan arası ahşap evler, artan konfor seviyesi ile ayırt edilir.
 • Dayanıklı ve çevre dostudurlar, bu nedenle insan sağlığına zararsızdırlar ve alerjiye neden olmazlar.
 • Masif ahşap evin özel bir mikro iklimi vardır.
 • İçinde kuru veya aşırı nemli hava yoktur.
 • Malzeme yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Kereste, özellikle soğuk mevsimde farkedilen ısıyı iyi tutar. Yaz aylarında, böyle bir konutta serinlik yaratılır.
 • Kereste yalıtılabilir, alçıpan, dış cephe kaplaması veya diğer kaplamalarla işlenebilir. Aynı zamanda, duvarlar küçük bir kalınlıkla güçlü kalır.
 • Çoğu zaman, bu binalar tipiktir, bu nedenle inşaat hızlı ve otomatik olarak gerçekleştirilir. Aşırı nemden kurtulmak için doğal olarak hafif bir dolgu macunu sağlanır.
 • Ahşabın kendisi çalışma sırasında deformasyona karşı dayanıklıdır. Diğer yapı malzemelerinin aksine, sıcaklık düşüşlerinden ve diğer olumsuz çevresel faktörlerden korkmaz.
 • Ayrıca çatı katı olan evler estetik açıdan hoştur. Yapılarına ve iç düzenlemelerine yaratıcı yaklaşımları sayesinde özel bir rahat atmosfer yaratabilirsiniz. Bir bardan bir ev, herhangi bir iç tarzda dekore edilebilir. Ağaç, diğer yapı malzemeleriyle mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Arka planlarına karşı, ifade kazanır.

Dezavantajları

Tavan arası ahşap evlerin birkaç olumsuz yönünü not etmemek mümkün değil.

 • Barın daha dikkatli bakıma ihtiyacı var. Antiseptiklerle emprenye edilmeli ve renklendirilmelidir.
 • Ahşabın ısı yalıtım özellikleri kütük evlerden daha düşüktür.
 • Herhangi bir ahşabın böceklerden etkilenmemesi nadirdir.
 • Bu yapı malzemesi oldukça yanıcıdır ve yanmaz emprenye gerektirir.

Dışarıda nasıl donatılır?

Çatı katı dışında bir bardan ev geliştirme, bir dizi faktöre bağlıdır. Bunlar arasında sitenin büyüklüğü, bina için ayrılan alan, konumu, inşaat için ayrılan bütçe ve müşterinin beğeni tercihleri ​​yer almaktadır. Bugün siteyi rasyonel ve işlevsel olarak kullanmak geleneksel olduğundan, iyi bir dinlenme için bir ev yeterli değildir.

Tipik olarak bina, temiz havada dinlenebilmek için bir oturma alanı ile tamamlanmaktadır. Açık veya kapalı bir çardak, veranda veya teras olabilir.Çardak, ana binadan ayrı olarak dikildiği için verandadan farklıdır, evin duvarına bağlı değildir. Teras, kapıya yakın bir açık alandan başka bir şey değildir ve montaj sistemli bir gölgelik veya tente ile tamamlanır. Yapıştırılmış veya profilli bir kereste yapısına böyle bir ekleme, ona daha fazla özgünlük kazandıracak ve çekiciliğini artıracaktır.

Ek bir yapının varlığı evin dışını daha konforlu hale getirir. Seçilen her nesne, kapsamlı bir mimari çalışma ve tasarımdan geçer. Bu, modern kullanıcıların kendilerine yaşam ve eğlence için rahat koşullar sağlamalarını sağlar.

Yerel alanın düzenlenmesi için farklı unsurlar kullanabilirsiniz: tenteler, şemsiyeler, plastik mobilyalar, taşlı yollar ve peyzaj tasarımı.

Bir bardan ahşap bir ev ile bir site düzenlemenin ön koşullarından biri, çeşitli tekniklerle dekorudur. Örneğin bahçeye küçük heykeller koyabilir, kendi başınıza güzel saksılar yapabilirsiniz. Bir kütük evin bitişiğindeki çardak ve terasların tasarımında özellikle çekici olan peyzaj tekniği de ilginçtir. Tüm bu faktörler tasarım aşamasında tartışılır, her bitki bileşeni belirli bir bölgenin iklimsel arka planı dikkate alınarak seçilir.

Çiçekler için vazolar ve diğer dekorlar, tüm sitenin tasarımı için tek bir şekilde seçilmiştir.

Bölgeye göre ayarlama

Her proje kendi yolunda benzersizdir. Talep edilen projeleri göz önünde bulundurun:

 • 6x4m. Küçük alan açık stüdyo düzenine uygundur ve alt katta cumbalı pencere, çatı katı yatak odası olarak kullanılacaktır.
 • 6x6m. Bir oturma odası ve mutfak için birinci kat için ilginç bir tasarım çözümü. Tavan arası yatak odasının altına alınmalıdır. Bir stüdyo odası ve bir teras için alt katın alanını kullanabilir, bir yatak odası ve bir balkon için çatı katına çıkabilirsiniz.
 • 6x7m. Burada mutfak, oturma odası ve salon için alt katı düzenlemek mümkündür, ardından çatı katı 2 yatak odası ile donatılacaktır.
 • 6x9m. Oturma odası, mutfak, küçük antre ve çocuk odalarını alt kata yerleştirmek daha iyidir. Üst katta, çatı katının altına 2 yatak odası yerleştirilebilir.
 • 7x8m. Zemin katta mutfak, banyo, oturma odası, koridor ve yatak odasının rasyonel yerleşimi. Tavan arasında bir salon ve 3 yatak odası bulunmaktadır.
 • 7x9m. Verandalı, çocuk odası, oturma odası ve mutfağı olan ev misafirperverdir. Üst katta 2 yatak odası için alan mevcuttur.
 • 8x8m. Çatı katından aile üyeleri için 2 yatak odası için ayrılıyoruz. Çocuk, geniş oturma odası ve misafirperver bir mutfak-yemek odası için alt alanı almak daha iyidir.
 • 8x9m. Önemli fonksiyonel odalar (mutfak, çocuk odası, oturma odası) alt katta yer alacaktır. Üst kat, yatak odaları veya hanelerin kişisel alanları için donatılmalıdır.

Görüntü artırıldığında (örneğin, bina alanı 8 x 10, 9 x 9 m'dir), cumbalı pencere pervazlarının altında faydalı santimetre harcayabilirsiniz. Yemek alanı, oyun alanı veya dinlenme yeri olarak kullanılabilirler.

İç mekan mobilya fikirleri

Uyumlu bir iç mekanın ana kuralı, iç mekanın tek bir tarzda tutarlılığıdır. Çatı katının veya kulübenin diğer odalarının, mizaç ve tarihi dönemden farklı tasarım stillerine daldırılması kabul edilemez. Çatı katı olan ülke veya ülke binalarının içinde, hane üyelerinin sayısını, yaşını ve ilgi alanlarını dikkate alarak nötr bir tasarım seçmelisiniz. Örneğin, çocukların olduğu yerde askeri ve avangard temalar hariç tutulur.

Her şey, dört kurala dayalı olarak düzene ve azami basitliğe ihtiyaç duyar: genişlik + hafiflik + işlevsellik + çekicilik. Bu tür evlerde, tasarımda bol miktarda ahşap istenmez. Çok fazla varsa, dokuyu maskelemek zorunludur. Aksi takdirde, evi bir bardan tahta bir kutuya çevirme riski vardır. Doku öne çıkmalı, aksi takdirde iç karartıcı bir ortam yaratacaktır.

Bu tür evler için mobilyalar, tercihen bir set halinde kompakt olarak seçilir.Kanepe ve koltuklar rahat ve güvenilir bir dönüşüm sistemine sahip olmalıdır. Oturma odasına yerleştirilmişler, güçlendirilmiş camdan yapılmış cam bir sehpa ile tamamlanıyorlar.

Cam herhangi bir iç mekanı uzatır. Asil bir çikolata renginde boyansa bile alanı daha hafif hale getirir.

Böyle bir evin duvarlarını ve tavanını süslemek için açık tonları seçmek daha iyidir. Bu sayede, zeminlerin net sınırlarını silerek duvarların genişliğini ve yüksekliğini görsel olarak artırabilirsiniz. Tavan için alçıpan ve streç film tercih edebilirsiniz. Her iki malzeme de ayrı bir işlevsel alanı vurgulamak için duvara geçiş sağlar. Aydınlatma için, duvarlara veya tavanlara gömülü spot ışıkları ve esnek şerit aydınlatmayı seçmek daha iyidir.

Çatı katının hem çatısı hem de duvarları olan çatı katının çatısı tarafından karmaşıklık yaratılabilir. Ayrıca tavan tasarımını zorlaştıran kirişlere sahiptir. Dekorasyonda zorluk yaratmamak için, ışık akısının eğim açısını ayarlamak için bir sisteme sahip fanlar veya spotlar gibi olağandışı lambalar asarak kirişleri kasıtlı olarak vurgulayabilirsiniz.

Bina ve yenileme ipuçları

 • Çatı katı olan bir evin inşaatı sitenin en yüksek noktasında gerçekleştirilir. Ahşaptan yapılan binaların duvar kalınlıkları 10 - 15 cm olmalıdır.Birinci katın bindirilmesi için keten-jüt kumaş üzerine ahşap malzeme kullanılmalıdır. Bu durumda, bölümler çerçeve olmalıdır.
 • İkinci kat (çatı katı) için 50 - 100 mm kalınlığında çubukların kullanılmasına izin verilir. Onarım durumunda, fıçı tahtası ile kaplanabilirler. İnşaat veya onarım sırasında oluşturulan herhangi bir bölme yalnızca çerçeve olabilir.
 • Çatı katı için bölmeler çerçeve paneli olmalıdır. Ana yapının duvarlarının minimum yüksekliği 2,4 m'den az olmamalıdır Tavan arası için bu rakam 2,2 m'dir Tavan arasına çıkan merdiven bir ve iki uçuş olabilir. Konumu, 1. katın kullanışlı alanını gizlememelidir. Bu nedenle vidalanabilir. Basamakların malzemesi kaymaz olmalıdır.
 • Tavan arası ve ana bina için pencereler, açma işleviyle çift kış olmalıdır. Tavan ve zemin için ısı ve buhar bariyeri contası ile 5 cm kalınlığa kadar yalıtım sağlanması gerekmektedir. Çatı için galvanizli oluklu mukavva kullanmaya değer. Kapılar için sunta seçmek daha iyidir.
 • Kirişler için 5 - 10 cm kalınlığında kenarlı bir tahta kullanmak daha iyidir, torna için kenarsız bir tahta gereklidir. Böyle bir evin ömrünü uzatmak için ana yapı malzemesi iyi durumda tutulmalıdır. İnşaat teknolojisini tüm kurallara uygun olarak takip etmek önemlidir.

İlham için muhteşem örnekler

Tavan arası kütük evler inşa etme fikrine olan talebe daha yakından bakmak, fotoğraf galerisi örneklerine yardımcı olacaktır.

 • Profilli bir kirişten orijinal bir yapı örneği.
 • Balkonlu ve üçgen çatılı ilginç bir çözüm.
 • Uzun konfigürasyonlu ve cumbalı pencere çıkıntılı ev.
 • Destek direkleri, balkon ve üçgen çatı ile ilginç bir çözüm.
 • Karmaşık çatı konfigürasyonu, balkonların varlığı, tenteler, evin bitişik düzlemlerinde iki giriş.

Tavan arası bir bardan bir evin nasıl inşa edileceği hakkında bilgi için sonraki videoya bakın.

yorum yok

Yorum başarıyla gönderildi.

Mutfak

Yatak odası

Mobilya