Modern evlerin ve kır evlerinin projeleri

İçerik
 1. özellikler
 2. Kullanılan malzemeler
 3. Projelere genel bakış
 4. İç ve dış tasarım
 5. Hazır örnekler

Modern dünyada, çeşitli bilgisayar programlarının yardımıyla eviniz için gerçekten ideal ve benzersiz bir proje oluşturabilirsiniz. Bir insan gerçekten bir rüya evi inşa edebilir, bir arzu olurdu!

özellikler

Bugün, modern evlerin ve kır evlerinin projeleri, düzen ve cephelerde en sıra dışı ve cesur fikirleri hayata geçiriyor.

Öncelikle hayalinizdeki evi hangi tarzda görmek istediğinize karar vermelisiniz.

 • minimalizm - iç, dış dekorasyon, cephede gereksiz olan her şeyin reddedilmesi ile karakterizedir. Bu tarza bağlı kalarak en sade formları, açık renkleri ve sade dekoru kullanırlar. Bu tarz metal, ahşap, cam ve beton ile hayata geçirilecek. Minimalizmin artıları, geniş alan ve ışığın bolluğudur. Minimalizm tarzında yazlık projeler, inşaat ve iç dekorasyondan tasarruf etmenize yardımcı olur.
 • Yüksek teknoloji - minimalizmden farklı olarak, dekorda kaba ve koyu tonlar kullanılır, genellikle vahşet notları vardır. Bu stile pratiklik hakimdir.
 • Füzyon - aynı anda birkaç stili birleştirir. Bu dekoru kullanarak minimalizm ve gotik, klasik ve kale, loft ve yüksek teknolojiyi kolayca birleştirebilirsiniz.

Modern bir ev için proje oluşturma süreci birkaç aşamadan oluşur:

 1. mimari - gelecekteki yapının boyutları, cephelerin görünümü belirlenir;
 2. yapıcı - temelin, pencerelerin, merdivenlerin, kapıların, zeminlerin konumu sabittir;
 3. mühendislik - gelecekteki iletişimlerin, prizlerin, muslukların yerinin bir diyagramı çizilir;
 4. tasarım Projesi - evin iç dekorasyonu geliştiriliyor, bu da malzemeleri gösteriyor;
 5. tahmin etmek - İnşaatın her aşamasında gerekli olan malzeme maliyetleri kayıt altına alınır.

Kullanılan malzemeler

  Bir ev inşa etmek için malzeme seçimi oldukça çeşitlidir. Materyallerden herhangi birini tercih ederek, her birini uygun şekilde incelemek gerekir.

  Tuğladan yapılmış kır evleri çevre dostu, dona dayanıklı ve yanmaz.

  Tuğla uzun ömürlüdür, yüksek mukavemete ve iyi ses yalıtımına sahiptir.

  Bir bardan evler de bugün popüler. Bunlar, bu tür malzemelerin ana avantajlarıdır.

  • Bir bardan inşaat, diğer malzemelere kıyasla birkaç kat daha ucuzdur. Ekonomi sınıfı bir ev planlıyorsanız, ahşap ideal bir seçenek olacaktır.
  • Son derece çevre dostudur, zararlı madde yaymaz. Alerjisi olanlar için harika bir seçenek.
  • Mükemmel oksijen geçirgenliği.
  • Bir ev inşa ettikten sonra hemen taşınabilirsiniz. Ahşaptan yapılmış iç döşeme, iç mekana mükemmel uyum sağlar.
  • Uzun ömürlü.

   Doğal ahşaptan yapılmış kır evleri ve kır evleri harika görünüyor. Pek çok insan evinde doğa ile bütünlük görmek ister. Doğal ahşap idealdir. Kütük evler çevre dostudur, harika görünür, dayanıklıdır ve ısıyı iyi tutar.

   Projelere genel bakış

   Bugün kataloglar çeşitli hazır kır evleri ve lüks kır evleriyle doludur. Her zevke uygun bir projeyi kolayca bulabilirsiniz: panoramik pencerelere, açık verandalara, temalı eklere ve hatta bir yüzme havuzuna sahip bir kır evi.

   Bir kır evinin inşasını planlarken, kişi aşağıdaki hedefleri takip eder:

   • yalnızlık, doğayla baş başa kalma arzusu;
   • gürültülü şehirden bir mola vererek temiz havada güç kazanma fırsatı;
   • sağlığı iyileştirme olasılığı, sitenin iyileştirilmesi.

   Çoğu zaman, bitişik teraslar, kır evlerinde bir rekreasyon alanı görevi görür.Arkadaşlarla rahatlıkla oturup mangal yapabileceğiniz, bir fincan çay ve ilginç bir kitapla dinlenebileceğiniz, spor veya yoga yapabileceğiniz hem açık hem de kapalı alanlardır.

   Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabileceği için camlı teraslı kır evleri tercih edilir.

   Modern dünyada, araba uzun zamandır her ailenin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu nedenle, özel arsalar üzerine garajlar da inşa ediliyor.

   Garaj, bağımsız bir bina olarak inşa edilebilir veya tersine, eve bağlı olarak onu ayrılmaz bir parça haline getirir.

   Tabii ki sitenin geniş bir alanı varsa, üzerinde bir garaj için kolayca yer ayırabilirsiniz. Bununla birlikte, daha sık olarak, yerleşik bir garajın kullanıldığı kır evlerinde.

   Garajlı bir kulübenin şüphesiz avantajları birkaç faktördür.

   • Arabaya hızlı erişim. Bu nokta özellikle dışarıda hava yağmurlu olduğunda önemlidir - sahibinin yağmurda, kar fırtınasında ve sert rüzgarda ayrı bir binaya koşmasına gerek yoktur.
   • Eve bağlı bir garaj, arazinin alanını korur.
   • Ekli bir garaj, müstakil bir binadan çok daha sıcaktır. Bir kişi sonbahar veya kış havalarında bir arabayı tamir ederken bu özelliği takdir edecektir.
   • Yerleşik bir garaj para tasarrufu sağlar. Ayrı bir garaj da ayrı bir bütçedir.

   Evin çatısı evin önemli bir parçasıdır çünkü evi korur ve kapatır. Modern tasarımlara bağlı kalırken, birçoğu düz çatılı bir kulübeye sahip olmak istiyor. Ancak, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır.

   1. İklim. Bir kişi yağışlı ve soğuk bir iklimde yaşıyorsa, eğimli düz bir çatı tercih edilmesi tavsiye edilir. Aksi takdirde, su tahliye edilemez ve bu kötü sonuçlarla doludur.
   2. Bitki örtüsü. Evin çevresinde çok sayıda ağaç olacaksa, eğimli bir çatı seçmek daha iyidir.

   Düz çatılı evler modern mimarinin standartlarını karşılar. Muhafazakar, düz ve basit çizgilerle birçok kişide yankı uyandırırlar.

   Evde çok fazla ışık sevenler için en iyi seçenek cumbalı bir kır evidir. Kural olarak, bu tür evlerde büyük veya panoramik pencereler kullanılır. Bu iki tür pencerenin birleştirilmesine de izin verilir. Böyle bir bina ile kasvetli ve karanlık odaları unutabilirsiniz.

   Gelecekteki yazlık alanı özellikle önemlidir. Burada tabii ki evde yaşayan insan sayısı ve arsanın inşaat için ayrılan alanı dikkate alınmaya değer. Bütçe konakların inşasına izin vermiyorsa, 60 metrekareye kadar olan küçük evlerde rahatça dinlenmek oldukça mümkündür. m Özel ofislerde, konut ve konut dışı binaları barındıran küçük bir alanda kolayca bir proje oluşturabilirler.

   150 metrekareye kadar alana sahip evler. m 3 ila 5 kişilik küçük aileler için idealdir.

   Gelişmiş fırsatlar olduğunda, arsalarda 300 metrekarelik bir alana sahip kulübelerin inşası için bir plan uygulamak mümkündür. m ve 500 metrekare m ve hatta 1000 metrekare. m.

   Bir hikaye

   Tek katlı evler modern dünyada oldukça popüler. Böyle bir bina, bir şehir sakininin dünyaya, doğaya daha yakın olmasına ve ayrıca bahçeye veya terasa ayrı bir çıkışa sahip olmasına izin verecektir.

   Tek katlı evler, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi avantaja sahiptir.

   1. Fiyat. Bir kişi sınırlı bir bütçeye sahipse, tek katlı bir bina idealdir. Çok daha ucuz - hem hazır bir proje seçerseniz hem de kendiniz inşa ederseniz.
   2. Merdiven eksikliği. Ev güvenliği açısından büyük bir artı. Özellikle evde küçük çocuklar ve yaşlılar yaşıyorsa.

   Günümüzde, küçük tek katlı binalarda panoramik pencerelerin kullanımı popülerdir. Panoramik cam nedeniyle alan genişler ve ev ışıkla doldurulur. Ayrıca yılın herhangi bir zamanında gece gündüz doğaya hayran olabilirsiniz.

   İki hikaye

   İki katlı bir ev inşa etmek için daha kapsamlı bir hazırlık gereklidir. Başlangıçta, toprağın özelliklerini tanımanız gerekir. Ayrıca, gelecekteki yapının kütlesini en doğru şekilde hesaplamak önemlidir.Bütün bunlar, gelecekte toprağın binanın ağırlığı altında sarkmaması için gereklidir.

   Evdeki iki kat, yerleşim düzeninin en karlı şekilde uygulanmasını sağlar. Zemin katta, yardımcı alan ve misafir alanı olarak adlandırılan bir alan yerleştirebilirsiniz - bu bir mutfak, kazan dairesi, depo odası, oturma odası. Ve ikinci kat tamamen sahiplerinin kişisel alanı olarak kalacak: bir yatak odası, bir ofis, bir kütüphane ve çok daha fazlası. Banyolar her katta yerleştirilebilir.

   Kır evinde çok sayıda insan veya birkaç ailenin yaşaması planlanıyorsa, 2 kat tam da yol olacaktır. Her aile kendi katında konaklayabilir.

   İç ve dış tasarım

   Bir ev inşa etmenin tüm pratik sorunlarını çözdükten sonra, düzen, odaların içi, dış dekorasyon gibi yaratıcı sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Burada kendinizi dinlemeniz gerekiyor: modern bir tasarıma veya daha acil olarak manevi bir bileşene ihtiyacınız var.

   Giriş holü hem misafirlerin hem de aile üyelerinin gördüğü ilk odadır. Tabii ki, misafirler iç mekan ve mobilyalara daha çok hayran kalacaklar. Ancak haneler, esas olarak bu odanın işlevselliği ve genişliği ile ilgilenmektedir.

   Bugün koridorda "oynayacak" herhangi bir stili seçebilir ve meraklı gözlerden gizlenmiş depolama alanları oluşturabilirsiniz.

   Mutfak, aile ocağının hostesi için ana odadır. Sadece güzel değil, aynı zamanda pratik olmalı. Bir kır evinde kil, taş, seramik, ahşap gibi malzemeler en karlı görünecek. Mutfağın iç dekorasyonu için mükemmeldirler - malzemeler su geçirmezdir, yüksek sıcaklıklardan korkmazlar ve sahiplerine uzun süre hizmet eder.

   Oturma odası arkadaşları ağırlar ve aynı zamanda sessiz aile toplantıları için mükemmeldir. Cesur, canlı iç mekanlar burada daha iyi görünecek. Ayrıca döşemeli mobilyaları aktif olarak kullanabilirsiniz: kanepeler, puflar, koltuklar, yastıklar. Tüm bunların organik olarak nasıl düzenleneceği resimlerde görülebilir.

   Yatak odası, öncelikle sahipleri için iyi bir dinlenme için kullanılır. Bu, bir mahremiyet odası, kulübenin samimi bir alanı olduğu söylenebilir. Açık renkleri tercih ederek yatak odasında parlak renklerden vazgeçmek daha iyidir. İkincisi sakinleşmenize, kendinizi rahat bir şekilde sarmanıza ve zor bir günün ardından tam bir rahatlama sağlamanıza yardımcı olacaktır.

   Modern büyük evler, ayrı banyolar yapmanıza izin verir ve ayrıca boyut olarak sınırlı değildir. Ev tamamen tenha ise, panoramik pencereli bir banyo gerçekleştirmek ve köpük banyosu yaparken doğanın tadını çıkarmanıza izin vermek mümkündür.

   Evin iç dekorasyonu, sahibinin karakterinin bir yansıması ve onun için rahatlık yaratıyor. Tasarımda, biri bir stile bağlı kalır ve biri aynı anda birkaçını karıştırır.

   Doğal malzemelerden dekore edilmiş çok sayıda taze çiçek, evdeki Provence tarzını mükemmel bir şekilde yansıtacaktır. Bu durumda, mobilya eski olmalıdır. Vazolar, hasır sepetler, şamdanlar ve daha fazlası aktif olarak kullanılmaktadır.

   Doğallık ve doğaya yakınlık sevenler için tamamen ahşap bir ev mükemmel bir seçenek olacaktır. Ahşap iç kısım herhangi bir stille uyumlu görünüyor. Parlaklık istiyorsanız, ağaç herhangi bir renkte güvenle boyanabilir.

   Evin cephesinin iç dekorasyonla uyumlu bir şekilde birleştirilmesi arzu edilir. Dış dekorasyon sadece misafirler ve arkadaşlar tarafından değil, birçok kişi tarafından tasarlanacaktır. Cephenin mümkün olduğunca işlevsel olması önemlidir, çünkü yazlık rüzgar, yağmur ve kardan korur.

   Doğal afetler güzel bir eve zarar vermemelidir.

   Dekorasyon için aşağıdaki malzemeler kullanılabilir:

   • dış cephe kaplaması;
   • taş;
   • bakan paneller;
   • tuğla;
   • Alçı.

     Tipik olarak, kır evleri yüksek çitlerle çevrilidir. Modern dünyada, ikincisinin seçimi de çeşitlidir. Oyma ahşap çit, metal veya demir çit, polikarbonat, plastik ve diğer seçenekleri kullanabilirsiniz. Evin içi ile uyum yaratmak için çit parlak renklerde veya gri tonlarda boyanabilir. Her şey sahibinin hayal gücüne bağlıdır.

      Hazır örnekler

      Aşağıda bitmiş kır evlerinin ve kır evlerinin fotoğrafları bulunmaktadır.

      • Büyük yüksek teknoloji pencereli güzel iki katlı yazlık. Geniş bir aile için ideal.
      • Yerleşik garajlı lüks iki katlı tuğla yazlık. Güvenle bir rüya evi olarak adlandırılabilir.
      • Avrupa tarzında tuğla kır evi.
      • Modern bir cepheye sahip büyük kır evi.
      • Özel bir evde kapalı bir terasın içi. Burada harika bir şekilde dinlenebilir, doğaya hayran olabilir veya arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.
      • İç mekandaki panoramik pencereler unutulmaz bir deneyim yaşatır ve evi özel bir çekicilikle doldurur.
      • Şömineli bir oturma odası sadece sıcaklık vermekle kalmayacak, aynı zamanda sessiz akşamlarda rahatlık sağlayacaktır.

      Bir sonraki videoda düz çatılı modern bir evin projesi ve tasarımı.

      yorum yok

      Yorum başarıyla gönderildi.

      Mutfak

      Yatak odası

      Mobilya