Yüksek teknolojili tek katlı evler hakkında her şey

İçerik
 1. özellikler
 2. Projeler
 3. Malzemeler (düzenle)
 4. Tasarım
 5. güzel örnekler

Yüksek teknoloji tarzı, güzelliğin pratiklik ve işlevsellik ile mükemmel birleşimidir. Bu yönde inşa edilen evler modern ve fütürist görünüyor, onları olağan binalardan ayıran inanılmaz geometrik şekillerle ayırt ediliyorlar. Çoğu zaman, tek katlı evlerin yapımında yüksek teknoloji kullanılır. Bu yazıda, yüksek teknoloji ürünü tek katlı evler hakkında her şeyi ele alacağız.

özellikler

Yüksek teknoloji ürünü tek katlı evlerin şekli, net sınırları güvenlik ve rahatlık hissi yaratan bir küpü andırıyor. Bu tür binaların inşası için daha fazla para ve zaman harcanıyor, ancak tüm bunlar yüksek konfor, enerji verimliliği ve işlevsellik ile karşılığını veriyor. Yüksek teknolojili evler genellikle kendilerini yeni her şeyle kuşatmayı seven hırslı ve aktif insanlar tarafından seçilir. Bu tarzdaki binaların ana özellikleri aşağıdakileri içerir:

 • hafif bir eğim açısına sahip düz bir çatının varlığı;
 • çok sayıda panoramik cam ve doğal ışık;
 • tasarımlarda katı çizgiler ve minimum yuvarlaklık;
 • sütunların varlığı.

Evlerin dekorasyonunda siyah, kırmızı, sarı, bej, beyaz ve gri renklerden oluşan bir palet hakimdir. Kaplama cepheleri için sadece yapay malzeme kullanılır, ancak minimumda doğal taş ve ahşap bulunmalıdır. Evleri dekore ederken, aydınlatmaya özel önem verilir, binanın tüm çevresine kurulur. Yüksek teknolojili iç mekana gelince, kendi özelliklerine de sahiptir, yani:

 • yüzey bitirme sıva ile yapılır;
 • yüksek tavanlar ve panoramik aydınlatma;
 • merdivenlerin, büyük akvaryumların ve şöminelerin varlığı;
 • maksimum açık alan, bölme yok (imar mobilya veya dekorasyon kullanılarak gerçekleştirilir).

Evlerin iç mekanlarında dekor, doku ve parlak renkler ile genel arka plana karşı öne çıkmaz. Tarzı vurgulamak için evin Akıllı Ev sistemi, ankastre ev aletleri ve modern elektronik cihazlarla donatılması gerekir.

Projeler

Küçük tek katlı yüksek teknolojili evler tasarlarken, genellikle bir mutfak, bir antre, geniş bir oturma odası, bir kazan dairesi, bir giriş holü ve bir duş odası içerirler. Bazen projeler ayrıca bir kiler veya giyinme odası düzenlemek için yer ayırır. Sadece 1 katlı düz çatılı evler için veranda da ekleyebilirsiniz.

100 metrekareye kadar alana sahip ev tasarımları oldukça popülerdir. bir garaj ile m. Düzenleri klasiktir: oturma odası, yatak odası, banyo, banyo, mutfak ve giyinme odası.

Banliyö alanının alanı izin veriyorsa (150 metrekarenin üzerindeyse), inşaat planı bir çatı katı içerebilir.

Malzemeler (düzenle)

Yüksek teknoloji ürünü tek katlı evlerin olağandışı dış formlarla ayırt edilmesine rağmen, inşaatlarında en yaygın malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür modern binaların inşası için genellikle aşağıdaki çözümler kullanılır:

 • köpük beton (en uygun fiyatlı malzeme, ancak dekoratif kaplama gerektirir);
 • seramik, gaz beton bloklar (son derece dayanıklıdırlar, döşemeye uygundurlar, ucuzdurlar ve düşük ısı iletkenliğine sahiptirler);
 • tuğla (güvenilir ve dayanıklı malzeme).

Ayrıca ahşap evler (ahşaptan yapılmış) vardır, sitenin peyzaj tasarımına mükemmel uyum sağlar ve diğer binalarla uyumlu bir şekilde birleştirilir. Tek katlı evler, çerçeve panel yöntemi kullanılarak ahşaptan inşa edilebilir.

Yüksek teknolojili evlerin ana özelliği, sıra dışı bir çatının varlığıdır. Tamamen düz ve hafif bir eğime sahiptir, bu nedenle bu tür çatıların montajı için PVC membranlar kullanılır.

Yüksek teknoloji ürünü tek katlı evler hafif olduğundan, güçlendirilmiş bir taban veya sütunlu temel üzerine kurulur. Bu ayrıca kolon ve beton alımını gerektirir.

Tasarım

Yüksek teknoloji, maksimum işlevsellik ile karakterize edilir, bu nedenle tesislerin tasarımı sadece şık değil, aynı zamanda tüm gereksiz şeylerden arınmış olmalıdır. Odaların iç kısmında katı imar vardır. Dekorasyon ayna, cam ve plastik ile yapılır. Tasarımdaki ana özellik, bol ışığın varlığıdır, her odada farklı şekilde dekore edilmiştir.

 • Oturma odası. Dekorasyon, modern ve geleneksel malzemelerin bir kombinasyonu ile sunulmaktadır: plastik, taş, cam ve metal ile tamamlanmaktadır. Tuğla ve beton dokular çok popülerdir, arka planına karşı katı formların mobilyaları, basit cepheler ve açık bir doku ile muhteşem görünmektedir. Döşemeli mobilya olarak deri döşemeli konforlu kanepeler seçilmiştir. İç kısımda plastik veya cam sehpa bulunmalıdır.
 • Banyo. Bu odanın duvarları büyük tek renkli çinilerle dekore edilmiştir. Odanın alanına bağlı olarak, kaplamanın hem açık hem de koyu tonlarını seçebilirsiniz. Grinin bej ve beyaz renklerle kombinasyonu tasarımda güzel görünüyor. Genellikle yüksek teknoloji ürünü iç mekanlarda doğal ahşap kaplama bulabilirsiniz. Dekoru olumlu bir şekilde vurgulamak için duvarlarda ve tavanda arka aydınlatma kullanılır. Sıhhi tesisat metalik tonlarda seçilmiştir.
 • Yatak odası. Bu odalar ergonomisi ile ayırt edilir, içlerinde yüzey işlemi doğal malzemelerle yapılır. Döşeme genellikle pastel tonlarda laminat veya parkedir. Yatak odalarında romantik bir atmosfer yaratmak için ayarlanabilir aydınlatma sistemi kurulmuştur. Tekstiller hafif kumaşlardan açık renklerde seçilir.
 • Mutfak. Bu odanın tasarımı iki bölgenin varlığını sağlar: yemek ve çalışma. Ekipman ve tüm mutfak eşyaları kesinlikle ergonomi gereksinimlerine göre düzenlenmiştir. Büyük tezgahın üzerine parlak aydınlatma monte edilmiştir. İstenirse mutfakların iç kısmına oturma alanı ve TV eklenebilir.
 • Koridor. Bir koridoru dekore ederken, hafif mobilyalar, dekorasyon, gömme aydınlatma ve parlak bir germe tavan seçin. Depolama alanı, parlak veya aynalı yüzeyli bir gardırobun arkasına gizlenmiştir. Koridorun tasarımında her zaman altına konsol rafı yerleştirebileceğiniz büyük bir ayna vardır.

Yüksek teknoloji tarzında dekore edilmiş odaların iç kısmında çok fazla dekor kullanılmasına izin verilmez. Tasarımı siyah beyaz posterler, aile fotoğrafları, çiçek vazoları ile tamamlayabilirsiniz.

güzel örnekler

Bugün, her biri kendine has özelliklere sahip, yüksek teknoloji ürünü tek katlı evler için birçok tasarım projesi var. Modern bir tasarımda küçük bir kulübe inşa etmek için çeşitli proje seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 • Düz çatılı tuğla ev. Cephelerin dış kaplaması kar beyazı sıva ile yapılmalı ve sıcak tonlarda birkaç ahşap panel eklenmelidir. Binanın sol kanadına bir yatak odası, oturma odası ve banyo, sağ kanadına ise mutfak, çocuk odası ve banyo yerleştirebilirsiniz. Oturma odasını tamamen camlı yapmak en iyisidir, dışarıda bir teras ekleyebilirsiniz.
 • Sofistike bir dış tasarıma sahip özgün bir ev. Böyle bir proje, olağanüstü bir tada sahip cesur geliştiriciler için idealdir. Bu evdeki rekreasyon alanı açık, yuvarlak bir terasla temsil ediliyor. Tüm aile üyelerinin kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için, yerleşim düzeni birkaç uyku alanı, iyi aydınlatılmış bir banyo, oturma odası ve mutfakla birleştirilmiş yemek odası içermelidir.

Yüksek teknoloji ürünü tek katlı bir evin genel görünümünü görün.

yorum yok

Yorum başarıyla gönderildi.

Mutfak

Yatak odası

Mobilya