Yüksek teknolojili evler hakkında her şey

İçerik
 1. özellikler
 2. Projeler
 3. Tasarım
 4. güzel örnekler

Yüksek teknoloji ürünü bir kır evi, tasarımı bilim kurgu fikirlerinin fantezilerini emen çok işlevli bir evdir. Evin özellikleri, geleneksel temellerden sapmanıza izin verir. Kulübe projeleri, tasarımlarında mimarinin ve sağduyulu tasarımın en son bilimsel başarılarını ustaca birleştirir. Bu yazıda, yüksek teknolojili evler hakkında her şeyi ele alacağız.

özellikler

Yüksek teknolojili kulübelerin dış özellikleri, net modern formları zarif çok yönlülükle başarıyla birleştirir. Böyle bir ev, mimari fazlalıktan yoksun projelerde kendine rahatlık bulan başarılı insanların tercihi oluyor. Yüksek teknolojili evlerin ana özellikleri şunlardır:

 • eksantriklik - tarz modern ve sadece emlak piyasasında gelişiyor; stilin popülaritesi projelerdeki hızını önemli ölçüde aşıyor, bu nedenle bitmiş yapılar basit ama aynı zamanda zarif sınırlarıyla şaşırtıyor ve göze çarpıyor;
 • net geometrik şekiller - yüksek teknoloji mimarisi, aralarında dekoratif fazlalık olmayan katı dikdörtgen ve kübik özelliklerle ayırt edilir; buna rağmen projelerin genel görünümü her zaman çok etkileyici ve zarif görünür;
 • Düz çatı - bu, düz bir çatının ana binanın sınırlarının önemli ölçüde dışına çıkabileceği ve rekreasyon için donatılmış ek bir yer, çoğu zaman bir teras olarak hizmet edebileceği çok işlevli bir evin düzenidir;
 • cam ve ayna yüzeylerinin varlığı - bu, sadece dekoratif değil, aynı zamanda pratik olan kır evlerinin bir başka ana özelliğidir; bu tür projelerdeki pencereler her zaman çok geniştir, bu da yeterli miktarda gün ışığının eve girmesine ve mekanın alanını görsel olarak büyütmesine izin verir;
 • minimalizm - Projenin planlanmasında kullanılan sınırlı sayıda mimari teknik, çeşitli malzeme ve dekor araçları, kulübenin modern bir görünümünü elde etmeyi mümkün kılacaktır.

Önemli! Yüksek teknolojili projeler, yüksek teknolojili araçlar ve programlar kullanılarak oluşturulur, bu nedenle genellikle popüler “akıllı ev” sistemine bağlanırlar.

Projeler

Modern evler, yüksek derecede işlevsellik ve ekonomi ile birlikte basit, ergonomik bir görünüme sahiptir. Projeler geometrik dengeyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Çoğu zaman simetri sırasına göre düzenlenirler veya düz bir çatı sayesinde, tek bir karmaşık yapıya katlanmış birkaç kutuya benziyorlar. İnşaat sırasında, aşağıdaki malzemeler en sık kullanılır:

 • metal;
 • betonarme;
 • güçlendirilmiş cam;
 • köpük bloklar;
 • doğal taş.

Daha az yaygın olarak, evler tuğla ve kereste unsurlarını içerir. Tipik olarak, yüksek teknoloji projeleri, düz bir çatı ve tavandan zemine panoramik pencereler ile ayırt edilir, ancak klasik üçgen çatılı seçenekler vardır. İmar için iç bölmeler olarak cam veya polikarbonat bezlerin kullanılması tercih edilir. Evin her alanı işlevsel olmalı ve pratik faydalar içermelidir. Mimari dekorun kötüye kullanılması kabul edilemez - yazlık tipi açıkça düşünülmelidir.

Bu nedenle, düz bir çatının veya sundurmanın açık bir kısmı genellikle dinlenmek ve mobilyalarla donatmak için ek bir yere dönüştürülür.

Tasarım

Yüksek teknoloji projelerinin temel gereksinimleri, projedeki doğru net çizgilerin yanı sıra hafif kısıtlanmış bir renk paletinin birleşimidir. Bütün bunlar, iş zarafetiyle birlikte minimalizmin belirli bir etkisini yaratır. Çoğu zaman, iç mekan çatı katı tarzında yapılır. Ve yenilikçi yöntemler, yüksek teknolojileri ev geliştirme sürecine doğru bir şekilde entegre etmeyi ve onu yüksek teknoloji ve operasyonda çok işlevli hale getirmeyi mümkün kılar.

Çeşitli aydınlatma kaynaklarıyla birlikte cam ve ayna elemanları, konfor duygusundan mahrum bırakmadan, mekanın alanını görsel olarak büyütmenize olanak tanır. Cepheleri dekore ederken, kural olarak pahalı malzemeler kullanılır, böylece evin tasarımı çok basit görünmez.

Metal veya betonla birleştirilen ahşap elemanlar, cepheyi daha canlı ve daha konforlu hale getirir.

güzel örnekler

Minimalizm ve zarafeti başarıyla birleştiren yüksek teknolojili bir kulübenin klasik versiyonu. Evin basit bir yapısı var ama oldukça etkileyici görünüyor. Geniş panoramik pencereler evin bulunduğu alana ek ışık sağlar ve düz çatı, binayı geleneksel seçeneklerden ayırır.

Net çizgiler ve işlevsel alanların yetkin bir şekilde bölünmesi, ev dekorasyonunu pratik ve aynı zamanda rahat hale getirir.

   Bir sundurma-teras ve avluya açılan panoramik bir alan, alanı görsel olarak daha büyük hale getirir ve konseptin istenen modernite etkisini elde etmenizi sağlar.

   Aşağıdaki videoda yüksek teknolojili eve genel bir bakış.

   yorum yok

   Yorum başarıyla gönderildi.

   Mutfak

   Yatak odası

   Mobilya