Tek katlı dağ evi tarzı evler hakkında her şey

İçerik
 1. özellikler
 2. Projeler
 3. Malzemeler (düzenle)
 4. Renk paleti
 5. güzel örnekler

Dağ evi tarzı bir ev çekici bir çözümdür. Bu konut, bir Rus insanına aşina olan bir kulübeyi andırıyor. Yapıda ahşap ve taş kombinasyonu hoş bir görünüm yaratır. Ayrıca ev genellikle oldukça sağlam ve sıcaktır.

özellikler

Dağ evleri dağlık İsviçre'de doğdu ve çobanlar için tasarlandı. Bu konutlar küçük boyutluydu ve dağlık bölgelerde en çok bulunan malzemelerden - taş ve ahşaptan - inşa edilmişti.

Modern dağ evi tarzı ev, küçük ama şirin bir yaşam alanıdır.

Böyle bir yapı sadece yazlık (mevsimlik) bir ev olarak değil, aynı zamanda tüm yıl boyunca yaşamak için de uygundur. Bunun nedeni, rüzgar, yağmur ve rutubete karşı koruma sağlayabilecek doğal dayanıklı malzemelerin (ahşap, taş) kullanılmasıdır. Ahşap ve taşa ek olarak, modern üreticiler başka güvenilir malzemeler de sunmaktadır. Ancak dağ evi hangi malzemeden yapılmış olursa olsun, buradaki asıl şey, binanın her anlamda uyumlu ve kullanışlı, konforlu bir konaklama için uygun yaratılmasıdır.

Projeler

Bir ev projesini onaylarken öncelikle içinde gerekli olan unsurlara dikkat etmelisiniz. Dağ evi tarzı, sahiplerinin ihtiyaç duyduğu şekilde bir konut binası inşa etmenizi sağlar. Geleneksel olarak, bu tür binaların temeli ve alt katı taştan, üst kısmı ahşaptan yapılmıştır. Bunun nedeni dağlık alanların koşulları ve olası risklerdir (heyelan, kaya liçi vb.).

Boyutlar (düzenle)

Evlerin alanı herhangi biri olabilir. En iyi seçenek, 150 ila 200 m2'lik bir inşaat alanı olarak kabul edilir. İç mekanın düzeni, stili hiçbir şekilde etkilemeyecek, ancak dağ evlerinin geniş olduğunu, ancak hiçbir şekilde büyük evler olmadığını unutmayın.

Tek katlı evler çatı katı ile inşa edilebilir. Ve sonuçta, aile büyükse, ikinci katın cihazı iyi bir çözüm olacaktır. Bu tip bir konutta ikiden fazla kat planlanmamalıdır - bu, dağ evi tarzı için zaten aşırıya kaçacaktır.

Garaj

Araç sahiplerinin mutlaka bir garajı olmalıdır. Hem park etmek hem de herhangi bir aleti saklamak için uygundur.

Garaj bir konut binasına eklenebilir veya müstakil olabilir.

Seçim bir uzantıya düşerse, kapılarının ve bitişlerinin evin genel konseptiyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Teras

Binanın içinde geçirilen süre ne olursa olsun, teras güzel havalarda açık hava rekreasyonu için harika bir seçenektir. Arkadaşlarla bir araya gelmek ve çocuk oyunları için barbekü ile döşenmiş teras, dağ evi tarzına da uygundur. Teras herhangi bir boyutta olabilir, ancak tüm binanın uyumlu görünmesi önemlidir.

Tasarım aşamasında konforlu bir konaklama için kaç tane banyo, yatak odası ve diğer odalara ihtiyaç olduğunun belirlenmesi önemlidir. İhtiyaçları analiz ettikten sonra projeye onay verebilirsiniz.

Malzemeler (düzenle)

Modern üreticiler, dağ evi tarzı evler inşa etmek için aşağıdaki malzemeleri sunar:

 • kereste;
 • tuğla;
 • Odun;
 • köpük bloklar;
 • gaz beton.

Tuğla ve ahşap evler özellikle ilgi çekicidir. Tuğla yapı, fiyat ve kalitenin mükemmel birleşimidir ve cephelere ahşap elemanların eklenmesi istenen stili yaratacaktır.

  Yapı her türlü hava koşuluna dayanıklı olacaktır: yağmur, kar, don, ısı, yüksek nem, kuvvetli rüzgarlar. Ayrıca, malzeme seçmeden önce, bir ev düşünmelisiniz. kütükler... Günlükler, kır evleri inşa etmek için idealdir. Ahşap hem ısıyı hem de serinliği mükemmel şekilde korur.

  Evler en hızlı şekilde köpük bloklardan veya gaz betondan inşa edilir. Ancak, özellikle zorlu iklime sahip bölgeler için birçok dezavantajı da vardır.

  Renk paleti

  Dağ evi tarzında bir ev inşa etmeden önce, onu hangi gölgede bitireceğinizi düşünmelisiniz. İşte bazı ipuçları.

  • Cepheler için doğal renkleri seçmek daha iyidir: kapuçino, kestane, kakao, karamel, altın kahverengi, bronz, bej, gri, kehribar, dumanlı, kalay, kömür, demir, çelik ve kahverengi ve grinin diğer tonları.
  • Dağ evi tarzında iç dekorasyon için hafif, doğal renkler tercih edilir: bej, fildişi, gül altın, fildişi, gök mavisi, beyaz, açık gri.

  güzel örnekler

  Bu tarzdaki evleri düşünürken, bir dizi ilginç seçeneğe dikkat edin.

  Açık renkli ahşaptan yapılmış, teraslı ve geniş pencereli şık dağ evi.

  Birkaç ayrı girişi ve arka terası olan koyu renkli taş ve ahşaptan bir ev.

  Gazbeton ve tuğladan yapılmış küçük bir dağ evi tarzı yazlık ev.

  Dağ evi tarzı eve genel bir bakış için aşağıya bakın.

  yorum yok

  Yorum başarıyla gönderildi.

  Mutfak

  Yatak odası

  Mobilya