Tavan arası 8x10 m ev projesi: inşaat için güzel fikirler

İçerik
  1. özellikler
  2. Yapı malzemeleri
  3. Projeler
  4. güzel örnekler

Tavan arası bir ev, klasik iki katlı bir binadan daha az hacimli görünen, ancak aynı zamanda bütün bir ailenin rahatlığı için yeterince büyük olan pratik bir yapıdır. Tavan arası 8 x 10 metrekare olan bir evin alanını yenin. m. ailenin bileşimine, üyelerinin her birinin ilgi ve ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilir.

özellikler

Ek bir çatı katına sahip 8 x 10'luk bir evin birçok faydası olabilir. Bu nedenle, bu tür binalar son yıllarda giderek daha fazla talep görüyor.

Bir çatı katı inşa etmek daha ucuzdur: inşaat işlerinden tasarruf edebilirsiniz, dekorasyon da daha az malzeme gerektirir. Ek olarak, çatı katı, yasal açıdan faydalı olan tam teşekküllü bir ikinci kat olarak kabul edilmez.

Dahası, böyle bir evde iki katlı olandan daha az yer yoktur. Bu, tavan arasını donatarak bazı fazlalıkları karşılayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, bir giyinme odası, evden çalışmak için kendi ofisinizi veya yaratıcı arayışlar için bir atölye yapabilirsiniz. Bu seçenek aynı zamanda büyük aileler için de uygundur. Çocuklar, birinci katın tamamını ebeveynlerine bırakarak çatı katında kolayca kalabilirler.

Böyle bir evde çok daha sıcaktır. Her şeyden önce, tavan arasına gaz taşımak ikinci kata göre daha kolaydır. Ek olarak, özellikle ek olarak yalıtılırsa, ısı çatıdan kaçmaz. Neyse ki, artık yalıtmanın birçok yolu var, böylece size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Çatı katı ayrı olarak tamamlanırsa veya en son yapılırsa, oradaki çalışma, kiracıları birinci kattan tahliye etmeden yapılabilir.

Ve son olarak, tavan arası oldukça sıradışı görünüyor. Bu, tüm hayal gücünüzü uygulayarak orada bazı orijinal binaları donatabileceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, çok sayıda avantaja ek olarak, bu tür binaların kendi dezavantajları vardır. Bunların çoğu inşaat sırasında bazı hataların yapılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin, malzeme yanlış seçilmiş, bazı teknolojiler ihlal edilmiş vb. Bu, üst katların soğumasına neden olabilir.

Dezavantajları, çok yüksek pencere maliyetini içerir. Skylights, kural olarak, sıradan olanlardan bir buçuk ila iki kat daha pahalıya mal olur. Bu nedenle, bu tür bir evi donatmaya karar verdikten sonra, ek masraflara hazırlıklı olmanız gerekir.

Ayrıca mobilyaların yerleştirilmesine de dikkat etmelisiniz. Evin bu bölümüne çok ağır nesneler koymayın, hafif malzemeler almak daha iyidir.

Bu, çatı kaplama, mobilyalar ve mobilyalar dahil her şey için geçerlidir. Temeli aşırı yüklerseniz, duvarlarda çatlaklar görünebilir.

Yapı malzemeleri

Tavan arası, diğer herhangi bir oda gibi, farklı malzemelerden yapılabilir. Bunlara ahşap, tuğla ve köpük bloklar dahildir. Malzemelerin her birinin hem avantajları hem de dezavantajları vardır.

Ahşap son zamanlarda en çok tercih edilen tercih olmuştur. Gerçek şu ki, binaların yüksek çevre dostu olması artık çok takdir ediliyor. Bu parametre ile ağaç mükemmel bir şekilde uyuyor. Ek olarak, ahşap veya kütüklerden yapılmış çatı katı olan bir ev çekici görünüyor ve sitenin gerçek bir dekorasyonu olarak hizmet ediyor.

Yaz sakinlerinin kullandığı bir diğer popüler malzeme ise kül blokları veya köpük bloklardır. Çok kaliteli değiller, ancak onlardan mümkün olduğunca çabuk bir ev inşa edebilirsiniz.Ayrıca nispeten düşük ağırlık ve düşük maliyet gibi avantajlarda farklılık gösterirler.

Zamansız klasikleri - tuğla binaları - görmezden gelemezsiniz. Bu malzeme sağlamlık ve güvenilirlik ile ilişkilidir. Tuğla evler uzun zamandır en lüks ve dayanıklı olarak kabul edildi. Şimdi de popülerliğini kaybetmiyorlar.

Bir tuğla çatı katı ile bir ev inşa etmek, köpük bloklardan yapılmış hafif bir çerçeve bina inşa etmekten daha pahalıya mal olsa da, çoğu kişi yine de ilk seçeneği tercih edecektir.

Son olarak, taştan bahsetmeye değer. Diğer malzemeler arasında dayanıklılığı ve artan ısı iletkenliği ile öne çıkıyor. Binanızı kabuk kaya ile bitirirseniz, dondan korkmayan sıcak ve rahat bir odaya sahip olabilirsiniz.

Birkaç malzemenin kombinasyonu gibi seçenekler de kabul edilebilir. Örneğin, bir ev tamamen bir kütük evden inşa edilebilir ve daha sonra ayrıca yalıtılabilir. Bazı durumlarda, bir çatı katı odası tahsis edilir.

Projeler

Çok ilginç projeler var. Nihai düzen her zaman belirli bir ailenin özellikleri dikkate alınarak seçilir ve sahipler tarafından onaylanır.

Küçük bir aile için ev 8x10

Geleneksel seçenek, yaşam alanının bulunduğu çatı katına sahip bir evdir. Bu, aileleriyle birlikte yaşayan ebeveynler veya çocuklar için bir yatak odası olabilir. Bazı durumlarda, üst kattaki sakinlerin diğerlerine müdahale etmemesi için çatı katı merdiveni dışarıya çıkarılır.

Yaratıcı insanlar için 10x8 oda

Aileden birinin yaratıcı hobileri varsa, çatı katı sadece bu tür faaliyetler için yer için donatılabilir. Bu odada, örneğin bir atölye donatabilirsiniz. Böylece herkes, yabancı gürültüler tarafından dikkati dağılmadan ve sevdiklerini rahatsız etmeden yaratıcı olabilir.

Ayrıca ikinci katta bir dikiş atölyesini bitişik bir giyinme odası ile donatabilirsiniz. Bunun için gerekli olan her şey için yeterli alan var. Ayrıca odayı dekoratif unsurlarla da dekore edebilirsiniz.

güzel örnekler

Bir çatı katı ile kendi evinizi planlarken, güzel bitmiş binaların fotoğraflarını görebilirsiniz. Hangi yönde hareket etmeniz gerektiğini, hangi seçeneğin size uygun olabileceğini belirlemenize yardımcı olurlar. Sunulan projeyi tekrar edebilir veya hazır fikirlerden ilham alabilir ve kendinize ait bir şey yaratabilirsiniz.

  • Parlak tuğla ev. İlk örnek, parlak bir zümrüt çatı ile tamamlanan açık renkli tuğlalardan oluşan sağlam bir yapıdır. Bu renk kombinasyonuna klasik denilebilir. Ev şık ve temiz görünüyor. Çatı alçak olduğu için tavan arasında çok az yer var. Ancak mevcut alan, birkaç kişilik bir ailenin zemin ve üst katlarda rahatça oturması için yeterlidir.
  • Hafif bina. İlk seçenek gerçek bir klasik ise, ikincisi daha modern görünüyor. Hafif duvarlar, kahve renginde borular ve pencere çerçeveleri ile tamamlanmaktadır. Çatının bir kısmı balkonu ve odaya bağlı mini terası kötü hava koşullarından korur. Böylece sadece binanın içinde değil, dışında da yeterli alan var. Bu, uzun akşamlarda çevredeki doğanın ve temiz havanın güzelliğinin tadını çıkarmanızı sağlar.
  • Otoparklı ev. Bu evin çatısı altında sadece tüm aile üyeleri için değil, aynı zamanda iyi bir araba için de bir yer var. Küçük bir park yeri, ısı ve yağmurdan korunur, böylece en azından bir süreliğine bir garajın yerini alabilir.

Evin kendisi bir öncekine benziyor - daha hafif bir taban, koyu dekor ve binayı süsleyen ve onu daha pitoresk kılan çok sayıda yeşillik. Tavan arasında alt kattan daha az boş alan yoktur. Orada bir misafir odası, çocuk odası veya atölye donatmak oldukça mümkün, bu yüzden herkes için yeterli alan var. Tavan arası böyle bir ev hem genç bir çift hem de büyük bir aile için uygundur.

Tavan arası 8x10 evin genel görünümü için sonraki videoya bakın.

yorum yok

Yorum başarıyla gönderildi.

Mutfak

Yatak odası

Mobilya